Spotkanie opłatkowe

Polub wpis i poinformuj o nim:
Facebook
Facebook
Google+
http://fundacjaharmonia.org.pl/spotkanie-oplatkowe/">
Twitter
SHARE0

Byliśmy obecni na spotkaniu opłatkowym Stowarzyszenia Lekarzy Dolnośląskich i Wychowanków Medycyny Wrocławskiej. Gościem honorowym był arcybiskup Józef Kupny, doktor filozofii i socjologii, który podzielił się z wszystkimi obecnymi Słowem Bożym.

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć również przy tej okazji z wręczeniem dyplomu i nagrody imienia znanego lekarza wrocławskiego profesora Ludwika Hirszfelda dla profesora Gerwazego Świderskiego za całokształt osiągnięć w ortopedii (laureat był nieobecny z powodów zdrowotnych, dyplom odbierała żona profesora) oraz dyplomu i nagrody imienia doktora Stefana Ludwika Kuczyńskiego za wkład do kultury dla profesora Edmunda Kuzinowicza, który mimo swoich 96 lat dziarsko i dowcipnie wygłosił przemówienie na temat napisanych przez siebie pamiętników z kresów. Wzór do naśladowania!

Nie ze wszystkimi wspaniałymi osobami udało nam porozmawiać i podzielić opłatkiem, bo było obecnych około 100 osób, ale odnotowujemy kilka zdobyczy: zaprzyjaźniliśmy się z doktorem Kuzinowiczem (na zdjęciu z panem Krzysztofem Ziembikiem), otrzymaliśmy książkę z dedykacją samego autora, doktora Wiesława Prastowskiego (na zdjęciu z panią Kingą Mikusek), mamy też zaproszenie do odwiedzin profesora Świderskiego, z którego zamierzamy skorzystać. Uważamy, że w ramach realizacji idei integracji różnych środowisk medycznych niezbędne jest podtrzymywanie wspaniałych tradycji wrocławskiego środowiska lekarskiego.

oplatek07oplatek01oplatek02oplatek06 oplatek04oplatek03oplatek05